Kurumsal

Kayalar Grup

Kayalar Grup, bir aile şirketi olarak üretim faaliyetlerine 1970 yılında İstanbul’da üç kardeş tarafından başlamış, 1984 yılında kurulan Kayalar Pres Ltd. Şti. adı altında, pirinçten mamül parça ve fittingsler ile üretime devam ederek 1994 yılında KAS markasını tescil ettirmiştir. Böylece radyatör vanası ve pirinç fitingsler başta olmak üzere, sıhhi tesisat ve ısıtma tesisatları için yapmış olduğu ürün üretimini KAS markası ile piyasaya sunmaya başlamıştır. 1999 yılında İstanbul Sancaktepe’de bulunan ve bu gün 12.000 m² kapalı alana sahip üretim tesisine yerleşerek ürün çeşidini ve üretim kapasitesini artırmıştır.

Pazarlama ve satış faaliyetlerinin ayrı bir organizasyon altında yapılabilmesi amacıyla da 2000 yılında KASPA DIŞ TİC. A.Ş. grubun bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır . Kayalar Grup, büyüme stratejisi doğrultusunda paslanmaz flex hortum imalatına başlanmış ve bu amaçla 2004 yılında Kayalar Armatür A.Ş. şirketini kurmuştur. 2009 yılında plastik boru ve ek parçaları üretimi, 2010 yılında da musluk ve su armatürleri üretimini gruba dahil edilmiştir. Üretim faaliyetlerindeki 50. yılında Kayalar Grup, bünyesinde bulunan 4 şirketi , 3 farklı üretim tesisi, konusunda bilgili ve deneyimli üretim, satış ve pazarlama ekipleri ile sektörün en köklü kuruluşlarından birisi halini almıştır.

Alanında birçok yeniliğe öncülük eden Kayalar Grup 50. yılında 300’e yakın ürün grubunda 1000’i aşkın ürün çeşidi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Sektöründe doğalgaz, içme suyu, yangın tesisatları ile inşaat sektöründe, konut ve sanayide yer alan sıvı ve gaz akışkan tesisatlarında kullanılan birçok teknik ürünü müşterilerine sunan Kayalar Grup, kaliteyi müşterisinin en temel hakkı olarak görmektedir. TSE, TS EN , CEN, TSEK, GHOST, CE, Kiwa, SEPRO, ISO 9001, ISO 27001 gibi Sistem ve ürün kalite belgeleri ile hem üretim ve yönetim sistemlerinin, hem de ürettiği ürünlerin kalitesini güvence altında tutmaktadır. Toplam kalite yönetimi, stratejik yönetim ve değişim yönetimi tekniklerini aktif olarak uygulayarak günün koşullarına uygun ürün ve hizmetler geliştirmektedir. Üretim teknolojileri alanında çağın ve sektörün gelişmelerini takip ederek en üst teknoloji ile üretim yapmak amacıyla üretim teknolojileri alanında ciddi yatırımlara imza atan Kayalar Grup, bunun bir neticesi olarak KAS markasını sektörün verimlilik liderliği, maliyet liderliği ve inovasyon liderliğinde ilk sıralarda yer alan bir marka haline getirmiştir. KAS Ar-Ge departmanının üretim teknikleri, ürünlere getirdiği inovatif yaklaşımı ve sahip olunan birçok patentli buluş ile KAS ürünleri, sektörde kalitesi, güvenilirliği, ergonomisi ve kullanım kolaylığı ile rakiplerinden fark edilen ürünler olarak görülmektedir. Katılımcı yönetim anlayışı ile süreçlerini sürekli iyileştiren, bilimsel yöntem ve sorun çözme teknikleri ile değişim ve iyileştirme süreçlerini yöneten, takım çalışmaları ile etkin ve verimli bir üretim ortamı oluşturan Kayalar Grup, sektördeki liderliğini pekiştirmektedir. Ürün ve hizmetlerini müşteri odaklı gerçekleştirmeyi iş hayatının olmazsa olmaz unsurlarından gören Kayalar Grup, pazarlama ve müşteri hizmetleri konusunda da geliştirdiği yaklaşımları ve müşteri anlayışı sayesinde sektörün en beğenilen kuruluşlarından birisi olmuştur.

KASPA DIŞ TİC. A.Ş. bünyesindeki pazarlama grubu, gerek iletişimin, gerek müşteri beklentileri konusundaki hassasiyetin, gerekse satış ve satış sonrası hizmet ve desteklerin geliştirilmesi konusunda yeni yaklaşımlar ve hizmetler üretmek üzere çalışan uzman ekibi ile sektörde müşterisine en hızlı ve en doğru hizmeti sunmayı amaçlamış, yaptığı eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri ile sektörün büyümesine ve gelişmesine önemli destek sağlamıştır. Sadece üretim hayatında değil sosyal hizmet anlayışı ile de Kayalar Grup sektördeki benzeri kuruluşlardan ayrıcalıklı bir yapıya kavuşmuştur. Özellikle genç nesillerin eğitimi ve doğru bilgilendirilmesi amacıyla mesleki eğitimleri veren kurum ve kuruluşlar ile yakın diyalog içerisinde bulunmakta ve desteklemektedir. Bu kapsamda KAS AKADEMİ’yi kurarak çok sayıda öğrenciye destek vermekte ve özellikle metal endüstrisinde eğitim veren teknik liseler başta olmak üzere eğitim kurumlarımıza desteklerini sürdürmektedir. Ülkemizin adını yurt dışında da başarı ile temsil eden Kayalar Grup, yurt içinde edindiği tecrübe, kalite yaklaşımı ve müşteri odaklı pazarlama süreçlerinin tüm birikimleri ile ihracat faaliyetlerinde kısa sürede büyük bir ivme yakalamış ve komşu ülkeler başta olmak üzere onlarca ülkeye gerçekleştirdiği ihracatı ile adını ülkemiz sınırları dışına taşımıştır. Gelecek vizyonunda KAS markasını bir dünya markası haline getirmek yatan Kayalar Grup bu bağlamda belirlediği stratejik hedefleri doğrultusunda müşterilerinin de desteği ile yeni ve inovatif ürünleri ve müşteri hizmetleri ile geleceğin büyüyen gücü olmaya devam etmektedir.

Sektör Lideri

Sektör Lideri

1. Sınıf Hammadde
1. Sınıf Hammadde
Yüksek Teknoloji
Yüksek Teknoloji